הדוחות של BloxTax מאפשרים הגשה עצמאית של הדוחות לרשויות המס, אך ישנם אנשים הבחורים להעזר בשירותיו של רואה חשבון לצורך השלמת הדיווח. 


על הפעילות במטבעות דיגיטליים (ביטקוין/ מטבע וירטואלי) מוטל בישראל מס רווח הון, שגורר אתו גם חובת דיווח לרשות המיסים. אופן הדיווח נעשה כיום במסגרת דו"ח שנתי (טופס 1301), אשר כולל את כלל ההכנסות וההפסדים שלכם - ולא רק מפעילות במטבעות קריפטוגרפיים. הדו"ח עצמו מחייב צירוף של טפסי 106 ודיווחים על פעילות בנדל"ן או ני"ע (למי שרלוונטי עבורו). 


כל מי שמוגדר עוסק בישראל או בעל עסק ודאי מכיר את אופן העבודה מול רואה חשבון, וכנראה משתמש בשירותיו של איש מקצוע כזה בכדי להשלים דיווחים כל שנה. לכן, את הדיווח על הפעילות בביטקוין או כל מטבע קריפטוגרפי אחר יעשה עבורו רואה החשבון (אשר מקבל את טפסי הדיווח ישירות מBloxTax). 


אומנם בישראל אין חובה חוקית להעזר בשירותיו של רואה חשבון בתהליך הדיווח והגשה של דו"ח שנתי (טופס 1301). אך ישנם  שכירים אשר בוחרים להעזר בשירותו של רו"ח חשבון. הסיבה לכך היא שרואה חשבון יכול לחסוך לא מעט התעסקות ובירוקרטיה מול רשות המסים. בנוסף רואה חשבון מומחה בקריפטו יכול לספק גם יעוץ מקצועי נקודתי ובמקרים מסוימים לחסוך כסף רב ולכן, אם יש לכם חבויות גבוהות במיוחד, מומלץ לשקול להיוועץ עם איש מקצוע. לקריאה נוספת על השיקולים הקשורים בשימוש ברואה חשבון.


BloxTax עובדת עם מגוון רחב של בעלי מקצוע ורואי חשבון מומחים בתחום הקריפטו, ותמיד ניתן להיוועץ איתנו ולקבל המלצות על אנשי מקצוע ספציפיים.